Bára Sedláčková se narodila v roce 1980 v Jičíně. Vyrostla uprostřed přírody Českého ráje.

Studovala na gymnáziu v Jičíně, kde potkala svého současného muže. Vysokou školu dokončila na FF MU v Brně. Je promovaná psycholožka.

Cestovala po Evropě i mimo ní a několik let žila také v Praze. Na Jičínsko se ale vždy ráda vracela. Má syna Bertíka.

Bářiny nejdůležitější studijně–pracovní milníky:

• 1998–1999 pobyt v UK: Au-pair + studium angličtiny
  • 2000–2005  letní pracovní zkušenosti v rámci Evropy
  • 2005 dokončení studia psychologie na FF MU v Brně
  • 2004–2006 první pracovní zkušenosti v oboru psychologie: Pedagogicko-psychologická poradna
  • 2006 roční studijně-pracovní pobyt na Novém Zélandu
  • 2007–2016  manažerka  programu: studium na středních školách v zahraničí (středně velká společnost), pracovní i studijní cesty v rámci Evropy a Severní Ameriky
  • 2010–2012 další pracovní zkušenosti v oboru psychologie: Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy
  • 2010–2012   dvouletý výcvik v komunikačních dovednostech pro pracovníky pomáhajících profesích

Přečtěte si více o Bářině nejodvážnější cestě, nejlepší práci či nejnebezpečnějším okamžiku v sekci Barbora Vitíková.

Barbora Vitíková