Studium i zábava = Nový Zéland

Všichni v Kukabaře jsme v určité životní etapě navštívili Nový Zéland. Zanechal v nás mimo jiné touhu se tam někdy vrátit!

Na cestu vás perfektně připravíme, a tak obavy z přesunu přes půl světa nemějte! Navíc, v dnešní době lze i od protinožců lehce udržovat každodenní kontakt s domovem. A třeba za vámi o letních prázdninách (v lednu či únoru) přijede celá vaše rodina a společně si užijete cestování.

Vězte, že jedním ze synonym pro tuhle zemi plné sopek, vodopádů, horkých vřídel, fjordů a nelétavých ptáků Kiwi, je bezpečnost.

Novinkou je, že v Aucklandu máme českou delegátku.

Magdalena žije a pracuje na Novém Zélandu již 7 let. Po příjezdu vám zavolá, pomůže vám se základní orientací ve městě, společně zakoupíte místní SIM kartu, případně založíte účet v bance. Pokud budete mít zájem, vezme vás na výlet do okolí. Třeba na některou ze slavných pláží Kare Kare nebo Piha beach, které jsou mezi „kiwíky“ vyhledávanými místy pro surfování.

Novozélanďané jakoby měli vyšší hladinu štěstí v krvi. Nechte se nakazit a uvolněte se. Stojí to za to!

Ovšem nezapomínejte, že jste na středoškolském programu. I na Novém Zélandu je třeba dodržovat určitý řád a dekorum. Například si budete muset každé ráno okolo deváté hodiny obléknout školní uniformu.

Media Studies….English throw film…Food and nutrition…Science…Drama…..

To je ukázka jen několika z mnoha předmětů, ze kterých můžete vybírat. Rozvrh vám rádi pomůžeme sestavit v rámci příprav na váš odjezd.

Střední školy_Nový Zéland_Kukabara


Profil programu na Novém Zélandu

 Typy středních škol:  státní
 Druhy ubytování:  hostitelské rodiny
 Délka programu:  velmi flexibilní, nejčastěji půl roku nebo celý rok
 Termíny školního roku:  únor-prosinec (pobyt může kopírovat náš školní rok září-červen)
 Uzávěrka přihlášek  minimálně 3 měsíce před odjezdem.
 Vízové podmínky  žádost o studentské vízum u pobytů delších než 3 měsíce

Profil studenta

Věk: 14-18,5 let
Znalost jazyka: komunikativní
Prospěch: průměrný (ideálně bez dostatečné)
Další požadavky: osobní motivace, podpora rodičů

Systém výuky na střední škole

Na Novém Zélandu začínají děti chodit do školy již jako pětileté. Střední škola, která nás pro umístění zajímá, pokrývá ročníky 9-13.

V nižších ročnících je studium více všeobecné. V ročnících 11-13, kam spadá 90 % našich studentů, je rozvrh naprosto flexibilní. Tvoří ho cca 6 předmětů. Povinná je samozřejmě angličtina. Krásně vám doplní slovní zásobu a hovorovou znalost jazyka o formální a gramatickou stránku.

Mnoho studentů si po návratu domů skládá jazykovou zkoušku na úrovni FCE, častěji dokonce CAE. To jen pro představu, jak se můžete v angličtině za pár měsíců zlepšit.

Budete překvapeni, jak rychle se na novozélandské střední škole zabydlíte. A to nejen díky nádherné zeleni v kampusech škol a zdravému vzduchu.

Tamní studijní systém totiž maximálně podporuje možnost volby. Je to tím, že výuka staví na jiných hodnotách, než je dril a zahlcování informacemi.

Novozélandské střední školy jsou v přijímání zahraničních studentů velmi přizpůsobivé. A to jak v délce pobytu (6 týdnů až několik let), tak i v nástupních termínech (v podstatě kdykoliv napříč školním rokem).

New Zealand High School Programme - Kukabara


Organizace školního roku

Školní rok, to je na Novém Zélandu (stejně jako v Austrálii) období mezi začátkem února a polovinou prosince. Hlavní letní prázdniny začínají ve druhé polovině prosince a trvají do konce ledna.

Školní rok je rozdělen na čtvrtletí (tzv. termy):

Term 1  2. 2. – 15. 4. 2016
Term 2  2. 5. – 8. 7. 2016
Term 3  25. 7. – 23. 9. 2016
Term 4  10. 10. – 14. 12. 2016

Umísťování studentů

Studenty umísťujeme především do největšího novozélandského města na severu severního ostrova. Subtropický Auckland je město ležící v zálivu. Je prostorný, plný zeleně, má přístup k moři a jeho součástí je také několik ostrůvků. Ty jsou častým cílem víkendových výletů.

Kvalitních škol je ve městě hned několik. Nejčastěji zapisujeme studenty na pár vybraných, se kterými máme nejlepší zkušenosti. Stejně jako u jiných našich programů, i zde je pro nás klíčové „ušít“ vám umístění na míru.

Kromě Aucklandu vám můžeme zařídit středoškolský program i v několika dalších městech napříč severním i jižním ostrovem.


Ubytování

Byl by hřích nevyužít možnosti ubytování v „kiwi“ rodině.  Novozélanďané jsou od podstaty lidé vřelí, otevření a zvídaví. Je poměrně časté, že se rozhodnou hostit mezinárodního studenta (nebo dva), a to i v případě, že mají dvě nebo tři vlastní děti.

Zapomeňte na ostych a pocit, že jste na návštěvě, a co nejvíce se zapojte do života rodiny. Nebojte se vyzkoušet nové věci a osvojit si nové zvyky. Naši studenti bydlí v hostitelských rodinách, které jsou často v pěší vzdálenosti od školy.


Studentský poradce

Každá škola, se kterou spolupracujeme, má mezinárodní tým, který je zahraničním studentům k dispozici. V  jeho čele stojí „international dean“. Další člen týmu má na starosti  ubytování, jiný zase věci spojené se studiem. Prostě vždy se máte na koho obrátit.


Cena programu

Jedná se o program s možností výběru místa pobytu a konkrétní školy!

Období Cena od / v NZD Cena od / v Kč
1 term (cca 10 týdnů) 7 990 140 000
1 semestr (cca 5 měsíců)  14 590  255 400
Celý školní rok (cca 10-11 měsíců) 27 190 475 900
Cena v Kč přepočítána odhadnutým kurzem 17.50 Kč za 1 NZD.

Cena obsahuje:

 • studium na státní střední škole na Novém Zélandu (Auckland)
 • ubytování v hostitelské rodině s plnou penzí
 • vyzvednutí na letišti na začátku pobytu
 • zdravotní pojištění
 • služby místního koordinátora
 • péče „Kukabara“ delegátky po příjezdu na NZ (Auckland)
 • průběžné zprávy rodičům o průběhu studia
 • veškerá informační setkání a školení důležitá pro zdárný průběh pobytu
 • asistenci při vyřízení novozélandského víza (poradenství, podkladové materiály)

Cena neobsahuje:

 • zpáteční letenku na Nový Zéland
 • místní dopravu na NZ (rodina – škola)
 • kapesné (cca 250 – 300 NZD/měsíc)
 • studijní materiály a školní pomůcky
 • školní uniformu
 • poplatek za novozélandské vízum (Londýn, 182 GBP)

Naše nabídka na Novém Zélandu zahrnuje větší počet škol. Spolupracujeme především s vybranými školami v největším městě Auckland.

Individuální cenovou nabídku vám rádi předložíme na základě rozhovoru či osobního setkání, při kterém si společně ujasníme všechny parametry vašeho pobytu.

Střední školy na Novém Zélandu


Program s vámi zařídí naše zkušená Barbora Krhovská

Bára má s programem několikaleté zkušenosti. Sama vyjela do zahraničí velmi mladá – nejdříve v 15 letech letěla bez doprovodu do USA. V 17 letech pak strávila rok a půl ve Velké Británii.

Řadu škol také osobně navštívila. Strhne vás nadšením pro věc a obklopí pečlivostí jí vlastní.

Email: b.krhovska@kukabara.cz

Telefon: +420 604 105 756

 

Více o Báře
Bára Krhovská - Kukabara - střední školy I