1. První schůzka

První osobní setkání je důležité. Pro nás i pro tebe.

Ve virtuálním prostoru jsi jistě našel spoustu informací. To ale ke správnému rozhodnutí a výběru zahraničního programu nestačí. Přijď si pro naše zkušenosti. Vzájemně se poznáme, inspirujeme a mnohé si ujasníme.

Přečti si, na co se tě budeme na první schůzce ptát.

2. Výběr programu

Výsledkem první schůzky a následné komunikace mezi námi je sestavení nejvhodnějšího studijního programu právě pro tebe. Vybereme destinaci, délku studia, jeho náročnost apod. Předložíme ti konkrétní nabídku, jejíž součástí bude také cenová kalkulace.

laboratoř

3. Registrace u Kukabary

Je rozhodnuto. Stáváš se naším studentem. Je třeba vyřídit základní formality včetně smluvních náležitostí a zálohové fakturace. Nejpozději v této fázi zapojujeme do procesu vyřizování programu také tvoje rodiče.

4. Přihlášení na školu

Začínáme si vyměňovat spoustu informací a dokumentů po ose ty – rodiče –  Kukabara – zahraniční škola a zpět. Každý další osobní kontakt s tebou nebo s tvými rodiči je v naší kanceláři vítán.

Přečti si, co vše může být součástí přihlášky na školu.

Worthing College getting ready

5. Přijetí do programu

Vše nabývá konkrétnějších kontur. Zahraniční škola/organizace potvrdila svůj zájem o tebe. To, co bylo nedávno lákavým, ale vzdáleným snem, je najednou hmatatelné. Předáváme ti doklad o přijetí na školu a rodičům vystavíme celkovou fakturu.

6. Harmonogram příprav

Je čas se opět v klidu posadit u jednoho stolu a naplánovat další důležité kroky:

• Přípravu na žádost o vízum: vízové podmínky jsou pro každou zemi rozličné. S vízem ti pomůžeme.
  • Letenku: naplánujeme rezervaci nebo rovnou koupi letenky.
  • Pojištění: je nedílnou součástí většiny programů a bude již zahrnuto v celkové kalkulaci (faktuře).

7. Umístění do hostitelské rodiny

Když voláme studentům, že pro ně máme hostitelskou rodinu, jsou nadšení a zvědaví. Do rukou dostaneš balíček textů a fotek a na srdce ti budeme klást: „ozvi se své rodině co nejdříve“.

Přečti si více informací o hostitelských rodinách.

Host Family Dinner Table

8. Dořešení víz, letenky, pojištění

Pokud sis vybral vízovou destinaci, požaduje někdy ambasáda zaslání adresy tvojí hostitelské rodiny, aby mohla schválit tvou žádost o vízum. V této fázi již kupujeme rezervovanou letenku či jízdenku.
Také od nás získáš instrukce týkající se zdravotního pojištění v Čechách po dobu tvé nepřítomnosti.

9. Setkání před odletem, odlet

Týden až dva před tvým odjezdem se naposledy setkáme. Cílem setkání je připravit tě na tvou cestu.

Předáme ti všechny adresy, „emergency“ čísla, udělené vízum, letenku apod. Probereme průběh tvojí cesty i první dny v cizině.

Vyřízení pobytu krok za krokem
5 (100%) 2 votes
Komentáře byly uzavřeny.