Umístění do hostitelské rodiny

Každý student netrpělivě očekává, až mu zavoláme a řekneme, že se pro něj hostitelská rodina už našla.

Předáme ti veškeré dopisy, informace a fotografie, které ti rodina připravila. Informaci o tvém umístění získáš v rozmezí několika měsíců až týdnů před plánovaným odjezdem. Vždy budeš mít čas navázat první komunikaci s rodinou, zatím jen na dálku.

Zázemí v hostitelské rodině

Tvoje hostitelská rodina ti poskytne vlastní pokoj a stravu. Nepůjde však jen o dlouhou návštěvu. Nebudeš ani v roli podnájemníka.

Na čas se staneš adoptivním synem nebo dcerou svých zahraničních rodičů.

hostitelská rodina

Jak jsou rodiny vybírány?

Rodiny jsou vybírány tak, aby byla co největší šance, že si vzájemně „sednete“.

Proto se ptáme na tvoje zájmy a koníčky a na tvá očekávání. A to je také důvod, proč píšeš dopis, kde se máš prostor představit.

Je ale třeba mít na paměti, že nová situace bude vyžadovat tvůj aktivní přístup, které povede k vzájemnému přizpůsobení tebe i hostitelské rodiny. Připrav se na to, že v nové rodině to bude jiné než u vás doma. Obě strany budete potřebovat čas na vzájemné poznání a sladění společného soužití.

Může se stát, že se ti v prvních týdnech bude stýskat a zažiješ něco, pro co má angličtina specifický pojem „homesickness“. Každý jsme si tím v zahraničí prošli. Garantujeme ti však, že až se na nové prostředí adaptuješ, stýskání zmizí :).

Již od prvního kontaktu se snaž být přátelský a vřelý. Mluv o sobě, ale projevuj také zájem o členy své nové domácnosti.

Buď otevřený a chtěj se seznámit. A vůbec nebude vadit, když nebudeš v projevu v cizím jazyce dokonalý!

Hostitelské rodiny
5 (100%) 1 vote