Britská maturita otevírá dveře

Velká Británie zahraniční studenty vítá a je na ně po mnoha letech praktických zkušeností velmi dobře připravená. V názvu britské střední školy najdete nejčastěji slovo „college“. College, to není jen vysoká budova se zahradou, ale často velmi rozsáhlý areál, kde jsou jednotlivé budovy zasvěceny dílčím oborům studia.

„Sciences“ a „Arts“ stojí vedle sebe jako rovnocenné předměty. Nezapomíná se ani na sport. Fitness centrum nebo bazén nejsou v inventáři školy výjimkou.

Mezinárodní studenti tvoří zcela samozřejmou součást studentské populace státních i soukromých středních škol, a to především v předmaturitním a maturitním ročníku.

Britská maturita (A-levels) s dobrými výsledky je základní evropskou vstupenkou na univerzity s výborným renomé.

Na britské střední škole od vás bude vyžadována dochvilnost a řád. Za odměnu získáte možnost věnovat se do hloubky oblastem studia, které vás opravdu zajímají. Místo 12 předmětů, budete mít na svém britském rozvrhu předmětů pouze 4 až 5.

High School Program_UK_Kukabara


Profil programu v Anglii

Typy středních škol: státní i soukromé
Druhy ubytování: hostitelské rodiny i studentské koleje
Délka programu: několik měsíců, pololetí, celý rok, více let
Termíny školního roku: srpen/září – červen/červenec
Uzávěrka přihlášek: do naplnění kapacity škol (pozdější přihlášení zužuje výběr)
Vízové podmínky: bez víza

Profil studenta

Věk: 13-19 let
Znalost jazyka: dle zvolené školy a programu (alespoň komunikativní)
Prospěch: dle zvolené školy a programu (alespoň dobrý)
Další požadavky: kopie vysvědčení, hodnocení z české školy, osobní motivace, podpora rodičů

Kukabara vypozorovala, že typickým zájemcem o studium na střední škole ve Velké Británii je dobře informovaný, kriticky smýšlející student ve věku 16-18 let. Na zahraničním pobytu ho nejvíce zajímá kvalitní akademické studium. Často má již konkrétní představu o svém dalším směřování. Ve škole má zpravidla lepší než průměrné výsledky.


Systém výuky na střední škole

Britové zahajují studium na střední škole ve věku 11 let. V 16 letech je čeká důležitá zkouška. Označuje se zkratkou GCSE (General Certificate of Secondary Education).

Nadaní studenti pokračují dalším dvouletým studiem zakončeným britskou maturitou (A-levels) v 18 letech. Jedná se o ročníky 12 a 13 (tzv. Sixth Form). V období těchto dvou let se studenti zaměřují pouze na 4 až 5 vybraných předmětů.

Některé britské školy nabízí výjimečně nadaným studentům také možnost získat mezinárodně uznávaný diplom známý jako International Baccalaureate („IB“).

Příprava na IB je dvouletá a klade si ambiciózní cíl rozvíjet mladé lidi jak po akademické, tak i po osobnostní stránce. Důležitá je rovněž jazyková vybavenost. O podrobné informace se s vámi rádi podělíme.

Ve Velké Británii je praxe související s vybraným studijním oborem často požadována již u studentů ve věku 16-18 let. Vedle kvalitního vzdělání můžete tak v průběhu pobytu v Británii získat i cenné praktické zkušenosti formou stáže.

 


Umísťování studentů

Kukabara umísťuje studenty na konkrétní střední školy po celé Anglii. Vybíráme pro vás ze široké palety škol státních i soukromých. Tyto střední školy navštěvují místní studenty spolu se zahraničními. Těch je však menšina – zhruba 3-8 % z celkového počtu studentů. Zažijete tak reálné prostředí studia na pravé britské střední škole! 

Naši studenti odjíždějí do Anglie na různě dlouhou dobu, za různě náročným programem studia.

Na jednom pólu stojí několikaměsíční pobyt, který kombinuje výuku vybraných středoškolských předmětů s intenzivní výukou angličtiny (tzv. Language + Program). Na druhém pólu stojí víceleté studium zakončené diplomem A-levels nebo International Baccalaureate.

Při výběru školy a programu klademe důraz na vaše znalosti a dovednosti, vaši motivaci, očekávání a další zájmy. Neméně důležitá je také představa vašich rodičů. Také s nimi chceme být v ideálním případě od počátku v kontaktu.

Střední školy v Anglii_studenti


Ubytování

Vedle studia vám samozřejmě ve spolupráci se zahraniční partnerskou školou zajistíme odpovídající ubytování. Na výběr máte buď hostitelské rodiny nebo rezidenční ubytování v areálu školy.

Ubytování v hostitelské rodině

Hostitelské rodiny jsou tradičním způsobem bydlení našich studentů. V rámci soužití s místními si nenásilně prohloubíte slovní zásobu, dozvíte se mnohé o britském životním stylu, hodnotách a postojích. A možná si svou dočasnou britskou rodinu oblíbíte natolik, že se budete mít v Anglii kam vracet.

Rezidenční ubytování v areálu školy

V Anglii je také poměrně běžný rezidenční způsob ubytování (život na studentských kolejích/internátu).

U této volby studenti oceňují hlavně možnost být mezi vrstevníky i mimo výuku. Společné bydlení přináší spoustu zážitků a často vznikají silná přátelství. Navíc máte kdykoliv k dispozici vybavení školy, a tak si před začátkem výuky můžete zajít třeba do posilovny nebo si zaplavat.


Studentský poradce

Po dobu pobytu  Anglii budete mít svého studentského poradce. Některé školy mají dokonce celý tým lidí, který mezinárodním studentům pomáhá.

Kromě kontaktu na nás v Kukabaře, budete mít tedy vy i vaši rodiče další kontakt na člověka, který bude vždy připraven s vámi cokoliv řešit.


Cena programu

Jedná se o program s možností výběru místa pobytu a konkrétní školy!

Období Cena od / v GBP Cena od / v Kč
1 trimestr (cca 3,5 měsíce) 4 950 150 000
1 semestr (cca 5 měsíců)
2 trimestry (cca 7 měsíců)  8 250  268 000
Celý školní rok 9 190 299 000
Cena v Kč přepočítána odhadnutým kurzem 32.50 Kč za 1 GBP.

Cena obsahuje:

 • studium na státní střední škole ve Velké Británii
 • doplňkový program školy (sportovní a umělecké kroužky, školní kluby, exkurze)
 • ubytování v hostitelské rodině (pondělí – pátek:polopenze, víkendy: plná penze)
 • vyzvednutí na letišti/odvoz na letiště (začátek a konec pobytu)
 • služby místního koordinátora
 • průběžné zprávy rodičům o průběhu studia
 • veškerá informační setkání a školení důležitá pro zdárný průběh pobytu

Cena neobsahuje:

 • zpáteční letenku/jízdenku do Velké Británie
 • pojištění
 • místní dopravu v UK (rodina – škola)
 • kapesné (cca 200 – 250 GBP/měsíc)
 • studijní materiály a školní pomůcky

Naše nabídka ve Velké Británii zahrnuje velký počet škol (státních, soukromých denních i internátních) a studijních programů.

Individuální cenovou nabídku vám rádi předložíme na základě rozhovoru či osobního setkání, při kterém si společně ujasníme všechny parametry vašeho pobytu.

 

Střední školy v Anglii
4.3 (85%) 4 votes


Program s vámi zařídí naše zkušená Barbora Krhovská

Bára má s programem několikaleté zkušenosti. Sama vyjela do zahraničí velmi mladá – nejdříve v 15 letech letěla bez doprovodu do USA. V 17 letech pak strávila rok a půl ve Velké Británii.

Řadu škol také osobně navštívila. Strhne vás nadšením pro věc a obklopí pečlivostí jí vlastní.

Email: b.krhovska@kukabara.cz

Telefon: +420 604 105 756

 

Více o Báře
Bára Krhovská - Kukabara - střední školy I